Stejně jako provozovatelé většiny webů, také my na našich stránkách využíváme cookies, a to k poskytování služeb,
personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Pokud náš web používáte, vyjadřujete s tím svůj souhlas.

Vyhledávání ukradeného vozu

Jak probíhá vyhledávání ukradeného vozu?

Dramatické honičky, kvílení pneumatik a řvoucí sirény? I to se občas stává, ale mnohem častěji jde o systematickou a koordinovanou práci zkušeného týmu profesionálů. Zloději aut jsou dnes spíš IT specialisté. Ani počítače, rušičky signálu a moderní technologie jim ale nepomohou. Ztroskotají na rádiové síti Sherlog! Krádeži auta možná nezabráníte, jeho odcizení však ano!

Naši rádiovou síť totiž zloděj nedokáže rušit. Je tak po celou dobu viditelný, aniž o tom ví, a jeho vypátrání a dopadení v součinnosti s policií je pouhou otázkou času. Krátkého času.

Lupič ukradne auto a ujíždí s ním do dáli. V tu chvíli v centrále Sherlogu nastane poplach. Bez autorizačního čipu k systému se totiž automaticky aktivuje systém a dochází k lokalizaci vozu v operačním centru. Po prověření, zda se nejedná o poplach planý, vyrážejí do terénu nejméně dvě vozidla, v případě, že je akce komplikovanější a kradené vozidlo míří třeba k hranicím, může být ale stíhacích vozidel i deset. Zároveň je vše oznámeno policii.

 

Video č. 1: Podívejte se na simulaci skutečného postupu od krádeže vozu po jeho zajištění Policií ČR.

Auta se záhy rozdělí, což jim umožní hodit přes lupiče rádiovou síť. Pak už zbývá jen sblížit rádiový signál a na základě sílícího signálu určit přesnou polohu ukradeného vozu. V tu chvíli je třeba nejvyšší opatrnosti, lupič nemusí být sám, může být ozbrojen a odhodlán se bránit. Proto zásah nikdy neprovádí izolovaná osádka stíhacího vozu, vždy se musí jednat o koordinovanou akci, nejlépe za asistence policie.

Vše je pečlivě zadokumentováno, tak aby při pozdější analýze mohly být odhaleny případné nové zločinné postupy. Také to umožňuje Sherlogu udržovat si náskok před zločinci.

Výsledkem je každopádně dopadení zloděje v řádu desítek minut. Auto je navráceno majiteli, zloděj putuje do vazby a svět je zase o něco bezpečnější.

Video č. 2: Reportáž pořadu Autosalon, jak snadno lze odrušit GPS/GSM signál

Video č. 3: Reportáž pořadu Autosalon z roku 2011 o vyhledávání vozů naším systémem SHERLOG.

Zajímá mě zabezpečení mého vozu

Zpět

Další aktuality

Minikáry Libeř 2019

Tak jako každý rok SHERLOG podpořil závod minikár, který se konal v Libři nedaleko od Prahy. Na…

Zjistit více

ADAM ONDRA míří na olympiádu!

Ačkoliv je Adam Ondra ještě velmi mladý, už je ve svém oboru legendou světového formátu. SHERLOG…

Zjistit více

Legendy 2019 Video

Videoohlednutí za Legendami 2019

Zjistit více

Sherlog mezi legendami

Pražské výstaviště se proměnilo v ráj milovníků aut s rodokmenem

Zjistit více

Chcete poradit?
Spojte se s námi