ilustrační obrázek
Lodě mohou opět vyplout, ale pozor na zloděje!

Po měsíční pauze kvůli šíření koronaviru se opět otevřela vrata plavebních komor pro sportovní a rekreační plavidla na Labi a Vltavě. Tím se spustila i letošní plavební sezóna. Lodní sirény opět naplno znějí nad hladinami řek. Tento týden je na Vltavě znovu otevřeno všech 23 plavebních komor. V těchto dnech je znatelný velký nárůst počtu lodí, jak soukromých, tak z půjčoven. 

Zanedlouho budou ožívat také přehrady a zaplní je velké množství malých i velkých lodí, ale také sportovních a rekreačních člunů. Stále více Čechů přichází na chuť dovolené strávené plavbou lodí po českých řekách nebo přehradách. V letošním roce se předpokládá, že se tohle číslo minimálně zdvojnásobí. V současné době se prosazuje na vodě další trend. Do popředí pozornosti se dostávají menší motorové lodě. Pořízení takového plavidla je velmi nákladné, a proto se v souvislosti s tímto trendem zvyšují také krádeže na vodě. Kdo by si myslel, že zloději to na vodě nemají jednoduché, tak se mýlí. Na přehradách každoročně krádeží přibývá. Lupiči mají často zájem o lodní motory. Například na Orlické a Lipenské přehradě zaznamenali loni policisté zvýšený počet krádeží lodí a také lodních motorů. Majitelé se přesvědčili, že zdaleka nestačí lodní motor přikrýt a přivázat řetězem ke stromu. V loňském roce bylo odcizeno také několik lodních motorů na Lipenské přehradě, kde zmizely přímo ze zaparkovaných lodí. Za pomocí těžší techniky je dokážou ukrást během několika desítek minut. Pravděpodobnost, že se motor najde, je mizivá. Celkově meziročně přibývá krádeží na všech českých a moravských vodách.

Pokud máte ve Vaší lodi speciální zabezpečení SHERLOG pro lodě, nemusíte se o Vaši loď a motor bát!

Zabezpečení lodi nebo lodního motoru vyžaduje specifický přístup. Vlastní konfiguraci jednotek a služeb. Vyžádejte si od nás individuální nabídku. V případě zájmu kontaktujte naše zakázkové centrum na tel.čísle 221 513 333 nebo emailem na info@sherlog.cz.

Více informací o zabezpečení a monitoringu lodí najdete ZDE.