Stejně jako provozovatelé většiny webů, také my na našich stránkách využíváme cookies, a to k poskytování služeb,
personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Pokud náš web používáte, vyjadřujete s tím svůj souhlas.

Sherlog mezi legendami

Pražské výstaviště se proměnilo v ráj milovníků aut s rodokmenem

Tohle muselo dostat každého. Nejslavnější automobily světové historie v Praze, na jednom místě, řev motorů, spanilé jízdy hrdých majitelů a přehlídka hvězd motoristického sportu. To vše o víkendu 17. – 19. května ovládlo holešovické výstaviště. A přilákalo tisíce návštěvníků. 

Hned u vchodu přehlídka nádherných amerických veteránů, opravdových legend motorismu. Už prohlídka jich samotných by zabrala celé odpoledne, ale příběh letošních Legend tím zdaleka nekončí. Stovky nádherných automobilů zaplnily výstavní pavilony i park pod nimi. Co kus, to výlet do historie či budoucnosti. Neuvěřitelný soubor originálních aut by musel nadchnout i zapřisáhlé neřidiče.

Na takové akci nemohl chybět ani SHERLOG. Jeho prezentace byla navíc spojena s dakarským týmem Moto Racing Group Ervína Krajčoviče, takže kromě informací o všech variantách monitoringu a vyhledávání ukradených vozidel si divák mohl prohlédnout dakarský speciál KTM Milana Engela (15. místo na letošním Dakaru), nebo buginu Can Am Maveric X RS  Ollie Roučkové (na Dakaru letos dojela na skvělém dvacátém místě ve své kategorii). A kolem společného „depa“ bylo celý víkend pořádně živo. Zatímco Milan Engel závodil v Řecku, jeho motorka byla v trvalém obležení fandů a Ervín Krajčovič měl co prezentovat. Hned vedle se u své buginy (a se svou dakarskou medailí) fotila s fanoušky Ollie Roučková.

„Tyhle akce mě baví, beru to jako součást mojí práce a součást celého závodního kolotoče. Vlastně si to bez takových setkání s fanoušky ani neumím představit, protože mě to dobíjí a pak mě to v závodě žene dopředu. Fanoušci a jejich podpora… Vzpomenu si na ně a hned mám o motivaci navíc. Je to krásný pocit!“

Fronta na fotku nekončí, navíc se volně přesouvá ke stolu, u něhož Ollie podepisuje plakáty. Její smích náhle přeruší znělka písně o poštovském panáčkovi. To právě kolem projíždí Trabant 601 Combi v barvách Okresní správy spojů Chomutov. Ollie mu zamává a zase se věnuje svým ctitelům. Pak už je ale čas naskočit do Mavericka a vydat se na čestné kolečko Výstavištěm. Když se vrací z projížďky, suverénně zacouvá na vyhrazené místo. Pro Ervína Krajčoviče ale není nic dost dokonalé a vzápětí jí spěchá vytknout, že původně parkovala jinde. Ollie bez odmlouvání vyjíždí a parkuje tak, jak jí přikazuje šéf. Celkový rozdíl je asi deset centimetrů, ale Ervín je spokojen a jde se zase věnovat zájemcům o Dakar.

Ollie vystupuje a kontrast mezi závodní kombinézou a svítivě žlutými crocsy bije do očí. „Já tomu říkám motocrocsy a nosím je proto, že jsem se nedávno zúčastnila Predator Master Weekendu, během něhož jsem naběhala kolem 40 kilometrů a přelezla asi 70 překážek. Jenže jsem si špatně dala vložky do bot a ty mi kompletně seškrábaly chodidla. Takže jsem od pátého kilometru běžela doslova na krev… Nechtěla jsem to vzdát, i když byly podmínky šílené, a vyzkoušela jsem si, jak mám odolnou psychiku. Akorát teď nemůžu chodit a nemůžu si obléct ani ponožky,“ dodává Ollie na vysvětlenou. A připojuje taky svou zkušenost  se zabezpečením  SHERLOG:

„Když jezdím na běžecké závody, tak mi auto hlídá přímo SHERLOG. A i na těhle akcích mám ráda všechno v bezpečí. Vlastně spolupracuju se SHERLOGEm při všech mých aktivitách. Můžu v klidu odběhnout od auta, nebo si i klíčky nechat pod podběhem. Tuhle spolupráci mám vyzkoušenou a zažitou. Když máte auto, tak je prostě dobré mít ho hlídané. Taky se mi hodně líbí, že když jedno auto prodám, SHERLOG zabezpečení demontuje a instaluje do dalšího auta. Vyhledávání navíc funguje i mimo území České republiky.“

Stejně dobrou zkušenost se vzájemnou spoluprací má i Ervín Krajčovič: „Už třetím rokem nám SHERLOG pomáhá i v rámci Dakaru. Jsem za to moc rád, protože nebyl Dakar, aby nám něco neukradli, buď cestou tam nebo na zpáteční cestě. To byl první impuls, proč jsem požádal o pomoc. Máme teď stálý monitoring, co se s technikou děje. Navíc je vynikající, že díky tomu vím, kde mám posádky. Máme tři doprovodná a tři servisní vozidla a během Dakaru se řeší spousta problematických věcí a já vím, kde se mi kluci zrovna pohybují, jak jsme od sebe daleko a podobně. V tomhle ohledu je spolupráce vynikající a já jen doufám, že to firmě sherlog vracíme našimi sportovními výsledky, a i na osobní úrovni už k sobě máme blízko, což je skvělý bonus.“

To už se ale s Ervínem a Ollie přichází pozdravit legenda českého freestyle motocrossu Petr „Kuchta“ Kuchař, který ještě před chvílí moderoval freestylovou show. Ervín ho hned nekompromisně zatahuje do soutěže o dakarské tričko a šátek. Otázka? Kde se pojede příští Dakar? Tak schválně, víte to?

 

Váš tým SHERLOG

Zpět

Další aktuality

Adam Ondra: Nechci se strachovat, že mi někdo ukradne auto

Ve svém Ledním medvědovi, jak svůj „obytňák“ nazývá, tráví Adam Ondra podstatnou část roku. Je to…

Zjistit více

Minikáry Libeř 2019

Tak jako každý rok SHERLOG podpořil závod minikár, který se konal v Libři nedaleko od Prahy. Na…

Zjistit více

ADAM ONDRA míří na olympiádu!

Ačkoliv je Adam Ondra ještě velmi mladý, už je ve svém oboru legendou světového formátu. SHERLOG…

Zjistit více

Legendy 2019 Video

Videoohlednutí za Legendami 2019

Zjistit více

Chcete poradit?
Spojte se s námi