Zabezpečení bankomatů
Vytrhnout, odvést a rozbít bankomat. I to jsou praktiky zlodějů.

Systém pro zabezpečení bankomatů proti napadení a odcizení je jeden ze zásadních projektů v historii značky SHERLOG. Byl jeden z prvních, kterým se vydala mimo segment automotive. Koncepce využití rádiové jednotky SHERLOG v kombinaci s GPS/GSM/GPRS, záložních zdrojů a komunikačních prvků s napojením na centrální dispečink operačního centra je v České republice naprosto unikátní. Předává informaci o napadení bankomatu pomocí detekce otřesu a vibrací.

 • detekce otřesu a vibrací
 • unikátní koncepce kombinující rádiovou a GPS/GSM/GPRS technologie
bankomat
Projekt Záchranka (AED defibrilátory)
Často jde o vteřiny. SHERLOG určí polohu nejbližšího oživovacího přístroje.
aid

Monitorování defibrilátorů v záchranářských vozidlech je dalším skvělým projektem. Pomocí aktivního monitoringu jednotkami SHERLOG je známá poloha nejbližšího přístroje. Ta je zobrazena na mapě v aplikaci Záchranka. V okamžiku, kdy jde o vteřiny, je přehled o dostupných přístrojích pro záchranu lidského života nedocenitelná.

 • nepřetržitý přehled nad polohou nejbližších využitelných přístrojů
 • aktivní monitoring přístrojů jednotkami SHERLOG
Převoz potravin a léků
Udržet stálou teplotu nákladu a chytit zloděje. Dvě mouchy jednou ranou.

Projekt pro skupinu společností převážejících chlazené a mražené potraviny. Požadavkem klienta bylo najít řešení pro sledování aktuální polohy vozidla, otevírání / zavírání nákladového prostoru a udržení stabilní teploty převáženého zboží. Kombinací jednotky SHERLOG s doplňkovými senzory a čidly zajišťuje dispečerovi online přehled o provozu vozidel, ale i o neoprávněných přístupech do nákladového prostoru. V aplikaci se zároveň zobrazuje aktuální teplota nákladového prostoru. Podobný systém implementovala i společnost pro distribuci léků a lékařského materiálu. Ta řešila zásadní problém s podezřením, že vlastní zaměstnanci figurují v případech krádeží převáženého zboží.

 • udržení kvality přepravovaného nákladu
 • snížení případů neoprávněného otevření nákladového prostoru
dodavka
Fotr na tripu
SHERLOG a Pepa Vrtal z Autosalonu na cestě na východ.
fotr na tripu mapa

Cestovatelský projekt moderátora Josefa Vrtala, známého především z Autosalonu TV Prima, pod názvem Fotr na tripu. Pomocí monitorovací jednotky SHERLOG Trace měli fanoušci možnost sledovat na webových stránkách Autosalonu polohu vozidla přímo na mapě. Celou plánovanou trasu, 15 000 km na východ přes Ukrajinu, Moldávii, Gruzii, Kyrgystán a Kazachstán, zaznamenala aplikace SHERLOG Trace spolehlivě. Zapisovala i výškové nebo rychlostní profily najetých kilometrů. Informace získané z aplikace využil Pepa i při tvorbě dokumentárního filmu ze své cesty. 

 • online nebo offline sledování tras cestovatelských nebo sportovních projektů
 • rychlostní a výškové profily tratí
Projekt alkoholtester
Podnapilý řidič za volant nepatří. SHERLOG odhalí každého, kdo porušuje pravidla.

Zajímavý projekt pro známou spediční firmu, která chtěla zabránit svým zaměstnancům řídit vozidlo pod vlivem alkoholu. Monitorovací jednotka SHERLOG byla doplněna o alkoholtester, který provedl dechovou zkoušku. V případě pozitivního výsledku jednotka znemožní řidiči vozidlo nastartovat. Zároveň odešle zprávu dispečerovi firmy a ten má možnost zasáhnout proti nedisciplinovanému zaměstnanci.

 • případy požití alkoholu před jízdou sníženy o 90%
 • snadná kontrola dodržování firemních pravidel
alkoholtester
Monitoring a kontrola činnosti pronajatých autojeřábů
Pronájmy stavebních strojů jsou jednou z nejvyšších položek rozpočtu stavebních firem. Se SHERLOGem mají náklady pod kontrolou.
autojerab

Pro firmu působící ve stavebnictví, která pronajímá autojeřáby po celé ČR, jsme realizovali speciální instalaci monitorovacích jednotek SHERLOG Trace. Výsledkem monitoringu byl detailní přehled o pohybu vozidla, stavu motoru on/off, nezávislého topení, obsazenosti kabiny jeřábu, aktivitu jeřábního ramene, stav přetěžovacího klíčku. Přidáno byl také čidlo kontroly krádeže PHM.

 • kontrola a přehled pro nájemce i pronajímatele
 • množství doplňkových čidel a senzorů
Zabezpečení vozidel autopůjčovny
Půjčil si auto z půjčovny, ale už ho nevrátil. Zpronevěra je noční můrou všech autopůjčoven.

Osvědčeným projektem s využitím rádiové sítě SHERLOG v kombinaci s technologií  GPS/GSM je zabezpečení vozidel určených pro provoz v autopůjčovně. Ta vozidla půjčuje s rizikem, že už ho nikdy neuvidí. Ochránit vozidlo proti odcizení bylo základním požadavkem klienta. Další potřebou bylo nastavení upozornění na přejezd hranic, na pohyb vozidel mimo schengenský prostor nebo pohyb vozidla v oblastech přístavů. Autopůjčovna získala přehled, jak klient dodržuje dohodnuté podmínky, a jistotu, že se jim zapůjčené vozidlo vrátí.

 • specifické požadavky pronajímatele na bezpečnost 
 • individuální nastavení alertů (upozornění) na pohyb vozidel

 

pujcovna
Projekt na míru