SHERLOG ctí principy kodexu Společensky odpovědná firma

Podporujeme - pomáháme

SHERLOG ctí principy kodexu Společensky odpovědná firma

V sociální oblasti podporuje několik charitativních organizací a spolků, které pomáhají těm, kteří by si o pomoc možná sami neřekli. Ve sportovním odvětví spolupracujeme s úspěšnými českými sportovci, kteří využili svého talentu a vlastní pílí se vypracovali do nejvyšších pater svého oboru.

Nadace Jedličkova ústavu - S mobil, s.r.o.

Nadace Jedličkova ústavu - S mobil, s.r.o.

Nadace Jedličkova ústavu - S mobil, s.r.o.

bezbariérová doprava klientů a osobních asistentů studentů Jedličkova ústavu

Již 11 let žáci a studenti Jedličkova ústavu a škol mohou denně využívat bezbariérové mikrobusy pro individuální i hromadnou přepravu. Využívají je pro cesty do školy a zpět domů, za sportem i kulturou a další volnočasové aktivity mimo Jedličkův ústav. Projekt od počátku zajišťuje Nadace Jedličkova ústavu ve spolupráci s firmou S-MOBIL s.r.o., která se stará o finanční stránku projektu včetně úhrady pohonných hmot a nákladů souvisejících s provozem mikrobusů Mercedes Benz Sprinter a Ford Transit. A právě s náklady na pohonné hmoty pomáhá i SHERLOG.

SK Slavia Praha nohejbal

SK Slavia Praha nohejbal

SK Slavia Praha nohejbal

V roce 2023 jsme rozhodli finančně podpořit nohejbalový klub SK Slavia Praha. Oficiálně se jedná o mladý klub založený v roce 2022. Tento klubvšak navazuje na historický oddíl, který již 6 desetiletí zpět figuroval v nejvyšších soutěží. To bude cílem i nového týmu. Pro dobré výkony potřebují kvalitní zázemí. Naše podpora pomůže vybudovat nové antukové hřiště, tribuny a šatny pro hráče.

Motoklub vozíčkářů ČR

Motoklub vozíčkářů ČR

Motoklub vozíčkářů ČR

sdružení vozíčkářům po celé ČR, kteří i přes svůj handicap neodolali kouzlu čtyřkolek

SHERLOG dlouhodobě podporuje akce motorkářského klubu vozíčkářů. Každoročně odměňuje vítěze Memoriálu Jana Kašpara, oblíbeného čtyřkolkářského setkání vozíčkářů. Smil Flek z Nohavic, Praotec Čech nebo náčelník Němec z cimrmanovských divadelních her by měl radost, že se lidé upoutáni na vozík dál věnují tomu, co je baví. Motoklub nezůstává jen u akcí v tuzemsku, ale organizuje i velké výjezdy do zahraničí. Mezi oblíbené destinace patří Rumunsko a jeho krásné hory.

Podpora rodin

Podpora rodin

Podpora rodin

Kromě charitativních organizací a spolků se snažíme podporovat také rodiny, které potřebují pomoc. 

Jednou z nich je rodina s hendikepovaným synem Markem, kterého jako malého, sportovně nadaného kluka postihl zlý osud. Marek je po nešťastné události odkázán na lůžko nebo vozík a potřebuje celodenní péči. Přesto je Marek veselý kluk plný nadšení, což nás moc těší. 

V roce 2005 jsme byli první firmou, která rodině poskytla finance na zakoupení auta, které jsme navíc vybavili prémiovým zabezpečením. Tento vůz stále přináší rodině radost a umožňuje jim cestovat po celé České republice i do zahraničí. Marek se tak může pohodlně dostat do lázní, na hory, do ZOO, na zámky nebo na dovolenou u moře. 

Každá zpráva od Markovy rodiny nám vykouzlí úsměv na tváři a jsme nesmírně vděční, že můžeme přinášet více úsměvů i jim. 

Centrum Paraple

Centrum Paraple

Centrum Paraple

obecně prospěšná společnost, založená v roce 1994 Zdeňkem Svěrákem a občanským sdružením Svaz paraplegiků

Velmi rádi spolupracujeme s Centrem Paraple, které již 25 let poskytuje služby lidem, kteří se ocitli na vozíku. Díky podpoře firem i jednotlivců dokáže Paraple pomoci vozíčkářům zvládnout těžkou životní situaci po úrazu či onemocnění a vrátit se zpátky do života. Tato péče je velice nákladná, úhrady od zdravotních pojišťoven, státní dotace a platby od samotných klientů ji nepokryjí. Rádi si s Parapletem zahrajeme charitativní golf nebo zaběhneme závod pro dobrou věc.

Orion - Moto Racing Group

Orion - Moto Racing Group

Orion - Moto Racing Group

český tým dálkového rally

Účastník šesti ročníků nejslavnější rally Dakar. Startuje v kategoriích moto, quad (čtyřkolky) a terénních SxS. Manažer týmu Ervín Krajčovič dal dohromady partůu nadšených lidí, kteří vynesli jezdce Milana Engela mezi elitu motocyklové soutěže (15. místo – Dakar 2019- nejlepší český jezdec) a první českou ženu, která nejtěžší závod dokončila, Ollie Roučkovou. Tým si dává za cíl podporovat a vychovávat mladé motokrosaře a enduro jezdce, kterým chce pomoci při jejich cestě mezi českou extratřídu. Spolupráce s týmem MRG nespočívá jen ve finanční podpoře týmu, ale i ve spolupráci na vývoji a testování jednotek SHERLOG. Spolupracujeme při vývoji jednotky pro motocykly, která musí snést provoz v extrémně namáhaném prostředí, testujeme vyčítání informací z řídících jednotek doprovodných vozidel.

Adam Ondra

Adam Ondra

Adam Ondra

světový fenomén lezeckého sportu

Český sportovní lezec Adam Ondra je úspěšný již od nejnižších věkových kategorií sportovního lezení. Kombinuje indoor lezení na obtížnost ve sportovních halách s přírodními stěnami a skalními masivy. Přes deset let vede žebříčky skalních lezců. V září 2017 jako první přelezl novou nejtěžší cestu světa Silence (vlastní projekt s nejvyšší obtížností 9c) a opět tak posunul hranice lezení. Pro své přesuny do hor využívá speciálně upravené vozidlo VW Transporter California, které je pro něj na cestách nepostradatelné. SHERLOG si vzal jeho vozidlo na starost a poskytuje mu ochranu před zloději, ale i přehled nad najetými kilometry, spotřebou, výškovými nebo rychlostními profily.

Tenkrát v listopadu

Tenkrát v listopadu

Tenkrát v listopadu

Vzpomínky na Matfyz v čase zlomu

Publikace vydaná u příležitosti třicátého výročí od listopadových událostí v roce 1989. Karlova Univerzita za podpory SHERLOG vydala knihu, která nabízí specifický úhel pohledu na zlomové dění roku 1989. S odstupem třiceti let se k němu vracejí ve svých vzpomínkách tehdejší studenti a zaměstnanci Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy.

Klientů si vážíme

×