Dekarbonizace motoru
Nejlepší možnost pro Váš motor

Spalovací motory nikdy nevyužijí 100% paliva, které prochází celým systémem. Palivo, které se v systému nespálí, zůstává v motoru. Neefektivním spalováním motoru vzniká následně karbon (uhlíkové nánosy). Motor se začne karbonizuje, což se projevuje jako černý hrudkovitý povrch na stěnách motoru. 

 

Čištění pomocí vodíku

Dekarbonizace motorových částí se provádí za účelem odstranění všech usazenin, nánosu a povlaku. Z důvodu vstřikování paliva přímo do válců dochází u všech automobilek ke kontinuálnímu nanášení karbonu nejen na stěny sacích kanálů, sedla a stonky ventilů, na spalovací prostor a svíčky, ale i na EGR ventil, filtr pevných částic a katalyzátoru. Na obrázku můžete vidět, co všechno dokáže vyčistit čištění vodíkem. Čištění přímo pomáhá nižší spotřebě paliva, emisím a kouřivosti a šetří nákladné a často vyměňovány díly vozidla.

Výhody dekarbonizace motoru
Proč provést dekarbonizaci motoru?
Výhody jsou okamžité, znatelné a dlouhodobé.

    Zvýšení životnosti motoru a komprese

    Snižuje hlučnost a vibrace motoru

    Prodlužuje životnost


 

    

   Snižuje kouřivost, emise 

    Obnovuje funkci trysek

    Snižuje spotřebu paliva

Cena Dekarbonizace

motor
OBNOVENÍ VÝKONU MOTORU
Hlučnost
SNÍŽENÍ HLUČNOSTI
oco
SNÍŽENÍ EMISÍ
palivo
SNÍŽENÍ SPOTŘEBY PALIVA
Mám zájem
Chcete se dozvědět více nebo rovnou domluvit termín? Vyplňte nám přiložený formulář a my se Vám do jednoho pracovního dne ozveme. Pokud nechcete čekat, zavolejte nám na číslo 221 513 333.
Časté dotazy
Proč bych měl motor dekarbonizovat?
+

Všechny moderní motory trpí na úsady karbonu, ať chcete nebo nechcete, karbon vzniká v každém motoru a usazuje se i v tom Vašem. Díky tomu, že dnes už téměř každé auto obsahuje spoustu velmi drahých součástek, jako například turbodmychadlo, vstřikovače, DPF/FAP filtr, EGR ventil dosahují motory výborných účinností, výkonu a spotřeby. Všechny tyto požadavky splní i při velmi nízkých emisích požadovaných EU. Daní za toto je však extrémní citlivost motorů na kvalitu paliva a množství karbonu, jež se postupem času usazuje v celém motoru a paralyzuje postupně jeho součásti.

Dekarbonizací předejdete drahým poruchám těchto systémů, obnovíte výkon motoru a snížíte jeho spotřebu. V konečném důsledku dojde ke snížení servisních nákladů a prodloužení ŽIVOTNOSTI MOTORU A JEHO DÍLŮ.

Jak to funguje, je to bezpečné?
+

Dekarbonizaci provádíme nejbezpečnější metodou, bez pomoci chemie. Po dobu cca 60-ti minut přidáváme do sání směs vodíku a kyslíku. Tímto zvýšíme účinnost spalování, zvýšíme teplotu a dojde k trvalému ODSTRANĚNÍ veškerých karbonových úsad. Karbon v motoru shoří a jeho zbytky odcházejí za pomocí sublimace výfukovou soustavou. Nemusíte se tedy obávat jakéhokoliv poškození motoru.

Poznám nějak dekarbonizaci jako řidič?
+

Zpravidla opravdu poznáte. Dojde ke zklidnění a snížení hlučnosti běhu motoru. Průběh motoru je mnohem hladší, vlivem vyčištění turbodmychadla a vstřikovačů je nástup výkonu plynulejší, motor běží lépe. Auto jde „lépe za plynem“ a je celkově živější. Starty jsou rychlejší a snažší díky dekarbonizaci žhavičů. Důsledkem kompletního odstranění karbonu dojde také ke snížení spotřeby auta díky lepšímu dávkování palivy. Neméně důležité je také snížení emisí.

Jak poznám, že je třeba dekarbonizaci provést na mém autě?
+

Není možné Vám sdělit v kolik km je třeba dekarbonizaci provést. Nové motory jsou bez karbonu, to, za jak dlouho se do nich karbon dostane a v jakém množství závisí na stylu jízdy (čím kratší trasy tím hůř), stylu jízdy (čím míň je motor výtáčen, tím hůř) a také jak často je v motorech měněn olej. Ve chvíli využívání tzn. „long life“ servisních intervalů je karbon otázkou času. Z praxe víme, že většinou na vozech s více jak 60tkm už jsou výsledky znatelné.

Kolik dekarbonizace stojí a jak dlouho trvá?
+

Ceník naleznete v sekci ceník na této stránce. samotná doba dekarbonizace trvá 60 minut pro motory o objemu 2,5 l.

Kde dekarbonizaci provádíte?
+

Dekarbonizaci provádíme na pobočkách v Praze v ulici Limuzská 14, Liberci v ulici Klicperova 224/4 a Českých Budějovicích v ulici Bezdrevská 1.