Stejně jako provozovatelé většiny webů, také my na našich stránkách využíváme cookies, a to k poskytování služeb,
personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Pokud náš web používáte, vyjadřujete s tím svůj souhlas.

.

SHERLOG Trace

Monitoring pro správu vozového parku

Získejte neustálý přehled o svých autech, lodích,
strojích a dalších objektech.

Informace v reálném čase Aktuální přehled o pohybu firemních vozidel

Elektronická kniha jízd Snadná a přehledná online aplikace

Komplexní systém Efektivní provoz vozového parku

Snížení nákladů až o 20 % Návratnost investice do 1 roku

Komplexní
služba

Správa vozového parku s elektronickou Knihou jízd

Snadná kontrola provozování firemní flotily v reálném čase s online aplikací Kniha jízd. Získejte přehled o vozidlech, výdajích na provoz vozového parku a dalších parametrech.

Sledování
nákladů

Sledování nákladů na provoz vozidel

Sledujte náklady vynaložené na provoz jednotlivých vozidel i celého vozového parku. Statistiky a grafy v aplikaci vám pomohou k optimalizaci a snížení vynaložených nákladů.

Snížení opotřebení vozidel

Sledujte vytíženost firemních vozidel

Díky přehledu o tom, kde se vozidla pohybují, dokážete efektivně nastavit jejich využívání. Sníží se tak jejich opotřebení a amortizace.

Spotřeba
paliva

Sledování spotřeby pohonných hmot

Díky statistikám získáte přehled o spotřebě pohonných hmot na každou jízdu. Speciální příslušenství monitoruje stav paliva v nádrži a jeho úbytek.

Co je systém SHERLOG Trace?

SHERLOG Trace je komplexní služba a servis pro monitoring a správu vozidel, vozových parků a dalších objektů. Webová aplikace umožňuje nejen vést ze zákona povinnou Knihu jízd, ale zároveň slouží k práci s polohovými daty. Umožňuje také sledování provozu vozidla, spotřeby paliva nebo způsobu jízdy řidiče. Samozřejmostí je i rozlišení soukromé a služební jízdy. K jednotkám lze připojit příslušenství, které dokáže monitorovat řadu činností vozidel i jeho periférií (teplotní čidla, dveřní čidla, majáky, činnosti strojů údržby a další). To vše online, elektronicky a v reálném čase.

Kniha jízd

SHERLOG Trace Basic

Základní, jednoduchá, rychlá a přehledná verze systému zaměřená na elektronickou Knihu jízd bez rozsáhlejších funkcionalit.

On-line monitoring vozidel
Kniha jízd
Trasy
Provozní náklady
Upozornění (Alerty)
Výstupy z aplikace (Reporty)
Hromadná administrace a reporting
Automatické zasílání reportů
Dispečerské funkce
Autopůjčovna
Servisní intervaly
Cestovní příkazy a náhrady
Vektorové mapové podklady

SHERLOG Trace Standard

Kompletní systém pro správu firemních flotil. Vhodný pro střední i velké firmy s větším vozovým parkem.

On-line monitoring vozidel
Kniha jízd
Trasy
Provozní náklady
Upozornění (Alerty)
Výstupy z aplikace (Reporty)
Hromadná administrace a reporting
Automatické zasílání reportů
Dispečerské funkce
Autopůjčovna
Servisní intervaly
Cestovní příkazy a náhrady
Vektorové mapové podklady

SHERLOG Trace Premium

Nejvyšší stupeň monitoringu firemní flotily s podrobnými mapovými podklady celé Evropy. Vhodné pro monitoring vozidel i mimo ČR.

On-line monitoring vozidel
Kniha jízd
Trasy
Provozní náklady
Upozornění (Alerty)
Výstupy z aplikace (Reporty)
Hromadná administrace a reporting
Automatické zasílání reportů
Dispečerské funkce
Autopůjčovna
Servisní intervaly
Cestovní příkazy a náhrady
Vektorové mapové podklady

Obecné informace

Přihlášení do aplikace SHERLOG Trace je možné po kliknutí na "Přihlášení" v horní části stránek nebo přes tento přihlašovací odkaz.

Zajímá vás monitoring vozidel? Vyzkoušejte webovou aplikaci!

VYZKOUŠET DEMO


SHERLOG Trace je komplexní služba a servis pro monitoring a elektronickou správu vozidel, vozových parků, pracovních strojů, lodí a dalších objektů. Webová aplikace umožňuje vedení zákonem povinné Knihy jízd, slouží k práci s polohovými daty a lze díky ní optimalizovat náklady vynaložené na vozový park. Aplikace Kniha jízd umožňuje sledování polohy monitorovaného objektu, provozu vozidla, spotřebovaného paliva, rychlosti, času a stylu jízdy, stavu baterie nebo teplotu v nákladovém prostoru a další parametry. Samozřejmostí je i rozlišení soukromé a služební jízdy. To vše online, elektronicky a v reálném čase.


Monitorovací jednotka SHERLOG Trace je instalována do vozidla. Obsahuje modul GPS/GSM, který zaznamenává a odesílá údaje o vozidle. Tyto údaje jsou odesílány v zašifrované podobě přes síť mobilního operátora na centrální server služby SHERLOG Trace. Nasbíraná data je možné prohlížet z jakéhokoliv počítače/koncového zařízení, připojeného k internetu a vybaveného webovým prohlížečem. Služba SHERLOG Trace je plně hostovaná. Její využívání není podmíněno instalací, správou a aktualizací počítačového programu. Pravidelné aktualizace služby a map jsou prováděny na straně poskytovatele a jsou zahrnuty v měsíčním poplatku. 


-      Snadná kontrola provozování firemní flotily

-      Úspora nákladů až o 20%. Díky podrobnému sledování nákladů dokážete velmi snadno snížit výdaje na vozový park až o 20%. Investice do Knihy jízd se vám vrátí již do 1 roku.

-      Sledování nákladů na provoz vozidel. S aplikací sledujete nejen pohyb vozidel a trasy řidičů, ale i náklady vynaložené na provoz jednoho vozidla i celého vozového parku.

-      Spotřeba paliva je díky aplikaci jednoduchá a přehledná. Získejte přehled o tom, jaká je spotřeba pohonných hmot na jednotlivé jízdy vozidel. Díky statistikám můžete v aplikaci snadno kontrolovat své výdaje. Systém umožňuje také sledování úbytku pohonné hmoty v nádrži, má proto tak i preventivní bezpečnostní funkci proti krádeži paliva. Aplikace také dokáže zpracovávat data z tankovacích karet.

-      Efektivní plánování vytíženosti referentských vozidel. Díky aplikaci zjistíte, zda jsou vaše vozidla používaná tak, jak mají být.

-      Snížení opotřebení vozidel. Díky přehledu o tom, kde se vozidla pohybují, dokážete efektivně nastavit jejich využívání. Vykazováním služebních a soukromých jízd dokážete snížit rizika zneužívání služebních vozidel. To vše napomáhá ke snížení amortizace vozidel.

-      Dispečerské funkce jsou pro efektivní fungování vozového parku klíčové. Ve vyšších verzích aplikace lze zobrazit polohu nad mapou vícero vozidel najednou. Samozřejmostí je zobrazení této funkce v novém „dispečerském“ okně.

-      Hromadná administrace firemní flotily je vhodná ke zjednodušení administrativní správy vozového parku. Vyšší verze aplikace umožňuje export dat, jejich zpracování a následný import zpět do aplikace. Aktualizaci změn provede po importu aplikace automaticky. Další funkcí, která zjednoduší administrativní procesy vaší společnosti, je automatické zasílání reportů. Pro přednastavené reporty s definovanými parametry lze nastavit automatické zasílání přímo na email zvoleného uživatele.

-      Servisní intervaly jsou funkcí, která značně zjednoduší technickou správu vozového parku. Ve vyšších verzích aplikace je možné přednastavit plánované servisní intervaly, jako je např. technická kontrola, výměna pneumatik, výměna oleje ad. Po zadání parametrů a časového údaje do aplikace vás systém automaticky upozorní na blížící se termín.

-      Cestovní náhrady není nutně složitě vypočítávat. Ve vyšších verzích aplikace stačí cestovní příkaz snadno zadat a cestovní náhrady se vypočítají automaticky. Aplikace Kniha jízd generuje také další podklady pro účetnictví. 


Monitorovat lze prakticky cokoli, například osobní a nákladní automobily, náklad, Cargo, pracovní stroje, lodě, letadla, zásilky, železniční dopravu a další objekty. Monitoring lze provádět na silnici, na vodě, ve vzduchu, na kolejích, v parku a tak dále. Výčet speciálních řešení a projektů „na klíč“ naleznete v sekci Individuální řešení. 


Seznam montážních a instalačních středisek SHERLOG Trace naleznete v sekci KONTAKTY.


Cena za službu SHERLOG Trace se skládá ze dvou částí. První částí je jednorázová cena za jednotky a příslušenství (hardware). Druhou částí je měsíční paušální cena za používání aplikace Kniha jízd podle zvoleného tarifu. Přenosy dat jsou po České republice v ceně tarifu. Službu SHERLOG Trace lze po dohodě a aktivaci jednorázového nebo stálého roamingu používat za poplatek i v zahraničí. Od 15. června 2017 došlo ke změně účtování roamingových poplatků, které jsou v zemích EU nyní účtovány za stejnou částku jako na území ČR. Pokud se svým vozidlem míříte mimo členské státy EU, kontaktujte nás pro aktivaci služby Roaming. Pro každého zákazníka hledáme ten nejlepší balíček služeb, který mu bude vyhovovat. Jednotlivé obchodní případy řešíme individuálně. Čím více vozidel u nás máte, tím nižší je cena služby.

Fakturace poplatku za použití aplikace Kniha jízd je měsíční a souhrnná za celou firmu. 


Technické specifikace

Součástí služby SHERLOG Trace je webová aplikace, která slouží k zobrazení a práci s polohovými daty. Tato data lze zobrazovat jak z vozidlových jednotek, tak i z jednotek, které jsou určeny pro monitoring osob (např. kurýrní služby) nebo zvířat. Aplikace má svou verzi i pro chytré telefony. Data z mobilní aplikace je možné zobrazovat i ve webovém rozhraní. Mezi přední výhody aplikace SHERLOG Trace patří její samostatnost a automatizace. Jakmile systém jednou nastavíte, všechno probíhá automaticky a vám tak odpadne zdlouhavá administrativní práce. V aplikaci je možné nastavit tři druhy upozornění – upozornění v aplikaci, upozornění emailem a upozornění SMS zprávou.

Webová aplikace Kniha jízd má tři tarifové úrovně – základní Basic, pokročilý Standard a rozšířený Premium. Každá úroveň je vhodná pro jiného zákazníka. Pokud si s výběrem nebudete vědět rady, kontaktujte nás a rádi vám s volbou správné verze pomůžeme. Během používání služby lze samozřejmě přejít i na vyšší úroveň tarifu. Služba je plně hostovaná bez nutnosti instalovat nebo najímat IT síly pro správu software. Aplikaci je možné propojit se systémy třetích strach a získávat tak výstupy do vlastních systémů.

Součástí služby SHERLOG Trace jsou také školení, díky kterým se naučíte zacházet s aplikací. Samozřejmostí je úvodní školení, na kterém vás naši profesionálové seznámí s aplikací Kniha jízd a jejími funkcionalitami a pomohou s primárním nastavením. Následně jsme vám k dispozici na online podpoře.

Základní pojmy

Kniha jízd = zákonem povinný výkaz o pohybu firemních vozidel. Elektronická verze Kniha jízd SHERLOG Trace slouží k daňové evidenci výdajů na vozový park a nahrazuje zdlouhavé vypisování papírové Knihy jízd.
Upozornění (Alert) = Systémové upozornění na splnění nebo naopak nedodržení předem nastavených a definovaných parametrů v aplikaci (např. nedodržení trasy nebo překročení rychlosti jízdy).
Výstupy z aplikace (Reporty) = Ze shromážděných dat v aplikace lze sestavit a exportovat celou řadu reportů, které slouží k přehledné správě vozidel, tvorbě daňových podkladů a dalších.

Popis verzí aplikace Kniha jízd SHERLOG Trace

SHERLOG Trace Basic
Základní verze aplikace Kniha jízd SHERLOG Trace, která je jednoduchá, rychlá a přehledná. Doporučujeme ji pro menší firmy s menším počtem vozidel nebo pro ty, kteří nepotřebují velké množství funkcí, ale přesto chtějí mít sofistikovaný systém pro správu vozového parku. V této verzi aplikace je umožněno prohlížení trasy a aktuální polohy vozidla nad mapou. Součástí jsou také dva základní typy upozornění (alertů) - Zamčení jednotky (Zamčení vozidla přes aplikaci. V případě neoprávněné jízdy přijde uživateli upozornění.) a Poplach (Upozornění na nízké napětí záložního zdroje, výpadek hlavního napájení, poplach od externího vstupu.)

SHERLOG Trace Standard
SHERLOG Trace Standard je kompletní verze systému Kniha jízd pro správu firemních flotil. Je vhodná pro střední i velké firmy s větším vozovým parkem, které potřebují hromadnou správu firemních vozidel. Verze Standard proto umožňuje vytváření sestav a statistik, zpracování obsáhlého reportingu ve vlastních sestavách a další. Uživatelé aplikace ocení také dispečerské funkce (poloha více vozidel nad mapou, sledování servisních intervalů, hromadné změny, export a import dat do aplikace třetích stran), doplňkové moduly (autopůjčovna, cestovní příkazy). Součástí je také plná škála základních a rozšířených upozornění (alertů) na definované podmínky v aplikaci:

 • Alert uživatelských oblastí - Definování uživatelských oblastí a následné vyhodnocení pohybu vozidel – vjezd do oblasti nebo její opuštění.
 • Pohyb vozidla mimo definovanou dobu - Upozornění na pohyb vozidla mimo uživatelem definovanou dobu. Tento alert ocení provozovatelé nákladní, autobusové a kamionové dopravy.
 • Jízda bez přihlášení řidiče – Upozornění na jízdy bez přihlášení řidiče. Tento alert slouží také jako bezpečnostní funkce.
 • Překročení povolené rychlosti – V aplikaci je možné nastavit zasílání upozornění v případě překročení uživatelem nastavené rychlosti. Upozornění (alert) je možné nastavit na přesně definovanou oblast, kde se má rychlost vyhodnocovat.

Součástí verze jsou mapy poskytovatele Seznam.cz s pravidelnou půlroční aktualizací.

SHERLOG Trace Premium
Nejvyšší prémiová verze aplikace Kniha jízd, která obsahuje všechny funkce, upozornění (alerty) a reporting (až 100 přednastavených reportů), který služba SHERLOG Trace nabízí. Jedná se o absolutní špičku ve světě monitoringu firemních flotil. Oproti ostatním verzím se liší úzce specializovanými moduly, širokými možnostmi systémových notifikací pomocí emailu/SMS a také podrobnými vektorovými mapovými podklady celé Evropy do úrovně ulic. Mapové podklady jsou pravidelně čtvrtletně aktualizované. SHERLOG Trace Premium doporučujeme pro specializované společnosti, jako jsou taxi služby, půjčovny vozidel, velké přepravní společnosti, leasingové společnosti nebo firmy, které působí za hranicemi České republiky.

Aplikace pro mobilní telefony

Pro majitele chytrých telefonů s integrovaným GPS přijímačem je zdarma ke stažení Mobilní aplikace SHERLOG Trace. V aplikaci je možné odesílání polohových dat na základě navoleného tarifu služby, zároveň je aplikace plně integrovaná ve službě SHERLOG Trace. Telefon s instalovanou aplikací lze zobrazit na mapovém podkladu. Chytré telefony je tak možné použít jako jednotky pro monitoring osob. Aplikace je dostupná pro telefony s operačním systémem Android a iOS.


Monitorovací jednotky nabízí pokročilé monitorovací funkce. Jednotky jsou určeny pro pevnou montáž do vozidla na stálé napájení. K jednotkám je možné připojit širokou škálu příslušenství od přepínače soukromá, služební jízda, bezkontaktní identifikace řidiče, palivoměry až po speciální rozšiřující moduly pro sledování dalších digitálních či analogových veličin. Rozšířené jednotky mohou obsahovat modul pro vyčítání dat z tachografu. Jednotky jsou také vybaveny vnitřní pamětí, do které se nahrávají data v případě, že se jednotka nachází mimo dosah mobilní sítě.

Základní jednotka má integrovaný GSM modul a citlivý GPS přijímač, díky kterému nabízí přesné vykreslení tras nad mapou. Součástí jednotky je přepínač pro rozlišení soukromé a služební jízdy. Pro zkvalitnění a zpřesnění informací lze k jednotce připojit díky třem vstupům/výstupům další příslušenství, například RFID čtečku pro pasivní identifikaci řidiče a externí záložní baterii. V případě odpojení jednotky od hlavního napájení předchází záložní baterie ztrátě dat z monitoringu vozidla a zároveň umožní jednotce odeslat poplachové hlášení. Plní tak proto i bezpečnostní funkci.

Základní jednotku nelze připojit na CAN/FMS sběrnici vozidla. Jednotka je instalována skrytě do vozidla.

Rozšířená jednotka poskytuje nejmodernější monitorovací funkce včetně velmi přesného vykreslení tras nad mapou. Jednotka má integrovaný GPS/GLONASS přijímač, který dokáže detekovat také záměrné rušení signálu, čtyř-pásmovým GSM modulem a dvěma 3D akcelerometry, které detekují pohyb a náraz.

Jednotku lze připojit ke CAN/FMS sběrnici vozidla, ze které následně vyčítá informace o stavu tachometru, paliva v nádrži, spotřebě a otáčkách.

Součástí jednotky je záložní baterie a přepínač pro rozlišení soukromé a služební jízdy. Pro zpřesnění informací lze k jednotce připojit díky pěti vstupům/výstupům další příslušenství, například čtečku pro identifikaci řidiče RFID čipem, příslušenství pro měření spotřeby a stavu paliva v nádrži, dveřní čidla, čidla na měření teploty v nákladovém prostoru a další.

Mobilní jednotka má integrovaný GSM modul a citlivý GPS přijímač a nabízí základní monitorovací funkce, jako je například přepínač pro rozlišení soukromé a služební jízdy. K instalaci jednotky není nutná odborná montáž, stačí ji připojit do zapalovače ve vozidle. Jednotku lze přenášet mezi vozidly.

Bezpečnostní jednotka je vybavena speciálním zařízením pro detekci oprávněnosti osoby, která vozidlo využívá. Zároveň také kontroluje potřebné provozní stavy vozidla i jednotky. Pokud je některá z nastavených bezpečnostních podmínek porušena, jednotka vyšle automatický poplach NON-STOP Klientskému centru SECAR BOHEMIA, které v případě potvrzení ostrého poplachu zahajuje vyhledávací akci.

Jednotka má integrovaný GPS/GLONASS přijímač, který dokáže detekovat také záměrné rušení signálu, čtyř-pásmovým GSM modulem a dvěma 3D akcelerometry, které detekují pohyb a náraz. Jednotku lze připojit ke CAN/FMS sběrnici vozidla, ze které následně vyčítá informace o stavu tachometru, paliva v nádrži, spotřebě a otáčkách. Jednotka dokáže detekovat obsazenost ve vozidle, zapnutí bezpečnostních pásů a vystřelení airbagů. Součástí jednotky je záložní baterie a přepínač pro rozlišení soukromé a služební jízdy. Pro zkvalitnění a zpřesnění informací lze k jednotce připojit díky pěti vstupům/výstupům další příslušenství, například čtečku pro identifikaci řidiče RFID čipem, příslušenství pro měření spotřeby a stavu paliva v nádrži, dveřní čidla, čidla na měření teploty v nákladovém prostoru a další. Do vozidla je jednotka instalována skrytě.


Jsme specialisté nejen v oboru monitoringu a správy vozového parku, naší silnou stránkou je také bezpečnost. Produktem, který pro zabezpečení a vyhledávání vozidel doporučujeme, je rádiový pokradežový systém SHERLOG SecurityCar. Také monitoring SHERLOG Trace má řadu bezpečnostních funkcí.

 • Zamčení jednotky – Pomocí aplikace lze „uzamknout“ jednotku ve vozidle. Pokud nastane pohyb vozidla, okamžitě dostanete upozornění o neoprávněném pohybu.
 • Neoprávněná jízda – Hlášení poplachové zprávy, pokud nastane pohyb vozidla bez identifikace řidiče.
 • Zpráva o vystřelení airbagů (u koncernových vozidel)
 • Jízda bez zapnutých bezpečnostních pásů (u koncernových vozidel)
 • Jízda mimo definovanou dobu – Slouží jako bezpečnostní funkce pro nákladní, autobusovou a kamionovou dopravu.
 • Alkoholtester (znemožnění jízdy řidiče při nadýchání hladiny alkoholu)
 • Polohové údaje o vozidle – V případě nehody lze rychle zavolat pomoc a nasměrovat ji na přesné umístění vozidla.
 • Nehoda – u koncernových vozidel dokáže aplikace automaticky ohlásit havárii.
 • Akcelerometr
 • Poplach SOS tlačítka


Potřebujete informace z aplikace zpracovávat ve svých informačních systémech nebo aplikacích? Využijte možností rozhraní Developer API!

Developer API poskytuje seznam dostupných metod pro vzdálený přístup k datům aplikace SHERLOG Trace. API nabízí několik variant metod pro získání posledních poloh vozidel, seznamů tras a jejich atributů, případně seznam výdajů. Tato data lze využít pro další zpracování, případně prezentaci ve vašich aplikacích a systémech.

Doplňkové služby a příslušenství

K jednotkám je možné připojit doplňkový Hardware, např. čidla na měření teploty v nákladovém prostoru, měření stavu paliva ad.

Přepínač soukromá/služební jízda patří k základnímu příslušenství jednotek SHERLOG Trace. Přepínač umožňuje uživateli rozlišit přímo ve vozidle, zda je daná jízda služební či soukromá. Služební/soukromé jízdy lze zpětně editovat také v aplikaci Kniha jízd.

Bezkontaktní identifikace řidiče představuje jednoduché a funkční řešení pro vozidla, která řídí více řidičů. K jednotkám je možné připojit modul pro bezkontaktní identifikaci řidiče RFID čipem. Každý řidič je vybaven identifikačním čipem. Řidič před zahájením jízdy přiloží čip k modulu pro identifikaci, jízda je pak okamžitě vedená pod jménem konkrétního řidiče. Modul se instaluje bez nutnosti vrtání do palubní desky vozidla.

Monitorování spotřeby

Průtokoměr je systém pro monitorování spotřeby paliva. Dle typu vozidla lze využít dvoukomorový mechanický (do emisní normy EURO2) nebo elektronický průtokoměr (do emisní normy EURO3). Získáte tak informaci o tom, kolik paliva bylo spotřebováno na každou jízdu s nízkou průměrnou odchylkou 5%.

Sběrnice CAN/FMS je čidlo, které umožňuje v aplikaci Kniha jízd sledovat spotřebu paliva v litrech. Elektronický snímač je připojen přímo na palubní elektroniku vozidla. Mezi výhody patří automatické zarovnání tachometru, minimální zásah do vozidla, jednoduchá montáž a nejvyšší přesnost měření.

Sonda IBR slouží pro hladinové měření paliva v nádrži automobilů. K jejím výhodám patří:

 • Přesnost měření hladiny do 1% - kompatibilní s mezinárodním FMS protokolem SAE J1939 (nákladní vozidla, autobusy, stavební stroje)
 • Montáž a provedení schváleno zkušebnou TUV
 • Spolehlivá detekce hodnoty tankování a úbytků
 • Generování ALARMU v případě krádeže paliva z nádrže
 • Velká mechanická odolnost
 • Měření více nádrží na jednom vozidle (až 64)
 • Dlouhodobá stálost a přesnost měření i při současném míchání různých paliv (nafta, bionafta, palivo s různou příměsí)
 • Možnost měření i nádrží s provozní kapalinou AdBlue
 • Velice jednoduchá montáž, kalibrace nádrže i případný servis
 • Bezúdržbové provedení po celou dobu životnosti vozidla

Sonda ME SIT slouží k měření úbytku paliva z nádrže pomocí kapacitního hladinoměru. Mezi její výhody patří:

 • Vysoká odolnost hladinoměru, absence pohyblivých mechanických dílů
 • Jednoduchá montáž a možnost zkrácení délky hladinoměru při montáži
 • Vysoká přesnost měření (respektuje dielektrické vlastnosti média)
 • Možnost propojení hladinoměrů do sítě (vícenádržová řešení)
 • Alarmový výstup krádeže
 • Energeticky úsporný režim
 • Průměrná odchylka do 1%

Další příslušenství

Dveřní čidla umožňují monitorovat stav vstupů, například otevření/zavření dveří vozidla, motorového prostoru, víka nádrže nebo nákladového prostoru.
Teplotní čidla slouží k monitoringu teploty například v chladících boxech nebo při převážení živých zvířat.
SOS tlačítko slouží jako bezpečnostní funkce například u handicapovaných lidí nebo pracovníků, kteří pracují v nebezpečných podmínkách. 


Mobileye Monitor nejnovější pokročilý asistenční systém pro řidiče. Jedná se o inteligentní příslušenství, které má dvojí funkci. Díky kalibrované kameře snímá děj před sebou, vyhodnocuje potenciálně nebezpečné situace a na hrozící nebezpečí upozorňuje řidiče vizuálními a zvukovými signály. Slouží tak jako třetí oko řidiče. Druhou funkcí je přenos údajů ze systému Mobileye do Knihy jízd SHERLOG Trace. V systému lze následně vyhodnotit statistiky řidičů podle zvolených parametrů – jednotlivá varování, kompletní přehled záznamu nebo sledování určitého trendu.  Tento integrovaný reporting vyhodnocuje styl jízdy řidiče. Díky těmto statistikám budete mít možnost vzájemného srovnání jízdních dovedností řidičů.

Systém Mobileye Monitor slouží ke zlepšení stylu jízdy řidiče, snížení nehodovosti, zvýšení efektivity provozu vozidla. Díky tomu dochází ke snížení opotřebení vozidla a úspoře nákladů na provoz referentských vozidel. 

Případová řešení v praxi

Požadavek

Řešení jsme vyvinuli pro specializovanou autodopravu (např. betonárenské mixy). Sledování a automatické vyhodnocení odchylek od určeného místa složení nákladu zamezuje ztrátám materiálu, u kterého vzhledem k jeho charakteru nelze ověřit, zda nedošlo k úbytku nebo krádeži během převozu.

Jak vám pomůžeme?

 • Investice má velice rychlou návratnost (mnohdy v řádu dnů provozu).
 • Automaticky evidujete vykládku materiálu, počet jízd a najeté kilometry s nákladem i bez nákladu.
 • Výstupy využije nejen vlastník řešení, ale poslouží i jako fakturační podklad nebo metoda objektivního měření výkonů dodavatele.
 • V kombinaci s měřením spotřeby nafty vám přinese automatizovanou kontrolu nad provozními náklady vozidla.

Kde řešení využijete?

Řešení můžete nasadit na libovolný počet betonárenských mixů a podobných vozidlech, u kterých je stav vykládky a nakládky identifikovatelný podle stavu plnicího zařízení vozidla (například klapky, vývěvy, čerpadla či směr otáčení mixu). Zjednodušenou verzi řešení můžete využít i pro sledování míst potenciální vykládky "krabicového" zboží, kde došlo k otevření nákladního prostoru nebo sklopení nástavby.

Jak řešení funguje?

Řešení je založeno na službě SHERLOG Trace, která je rozšířena o:

 • Čidlo sledování směru otáčení mixu nebo jiné speciální čidlo, které spolehlivě zjišťuje stav nákladu (čidla otevření nákladového prostoru nebo sklopení nástavby).
 • Případné sledování odpojení přívěsu.
 • Reporty odchylek míst, ve kterých došlo k vykládce, od zadaných cílových míst vykládky.
 • Přehledy a souhrny výkonů vozidel včetně časů a míst vykládky (lze dále odlišit jednotlivé zákazníky a zakázky).
 • Zobrazení chování vozidla a nákladu na trase pomocí mapového podkladu.
 • Případné doplnění o průtokový palivoměr.

Monitorovací jednotka umožňuje sběr dat z prakticky libovolných čidel. Údaje včetně aktuální polohy vozidla se pravidelně ukládají a následně se pak sítí GPRS přenášejí na portál, kde můžete zjištěné údaje on-line monitorovat, interpretovat a reportovat. Vozidlo může být pod trvalým dohledem, tj. i během stání s vypnutým motorem.


Požadavek

Kompletní nabídka pro monitorování vozidel a techniky používané ve službách technických služeb.

Sledování autoparku technických služeb - kontrola a dokladování činnosti speciálních údržbových vozidel (sypače, kropicí, čisticí a popelářské vozy). Řešení jsme vyvinuli hlavně pro vozidla technických služeb, údržby silnic apod., kde je třeba sledovat činnost v určených místech nebo projížděných trasách a zadaných časech. Obecně se hodí pro případy, kdy je třeba:

 • Sledovat, zda v zadaných úsecích komunikací byla provedena zadaná údržba.
 • Vyhodnocovat rozsah a kvalitu služeb údržby.
 • Pomocí dispečerského pracoviště monitorovat aktuální polohu a činnost údržbových vozidel a jejich činnost operativně řídit.

Jak vám pomůžeme?

 • Činnost svých speciálních vozů sledujete a vyhodnocujete on-line.
 • Máte kontrolu nad skutečně čerpaným posypovým materiálem (sůl, písek).
 • Získáte objektivní data o poskytnutých službách, zejména jako podklad pro fakturaci.
 • Kombinace s měřením skutečné spotřeby nafty pomocí průtokoměru vám přinese přehled nad provozními náklady vozidla i jednotlivé zakázky.
 • Dispečerské řízení můžete provádět on-line.

Kde řešení využijete?

Řešení můžete nasadit na speciální údržbová vozidla jako kropiče, sypače, pluhy, frézy, čisticí nebo popelářské vozy (včetně sledování míst nakládky popelnic a počtu naložených popelnic v jednotlivých místech).

Jak řešení funguje?

Řešení je založeno na službě SHERLOG Trace, která je rozšířena o:

 • Speciální čidla stavu příslušenství údržbového vozu, případně o propojení na CAN bus vozidla.
 • Speciální reporty o údržbových činnostech vozidla.
Jednotka sbírá pravidelně údaje o stavu speciálních zařízení vozidla (sypač, vysavač, nakladač, kropič apod.). Data se ihned přenášejí na on-line portál. Tam na mapových podkladech sledujete aktuální polohu, pohyb a stav vozidla (např. "kropí a zametá"). Zjištěné údaje můžete interpretovat a reportovat (výpis tras a činnosti na trase, vyhodnocení výkonů.


Požadavek

Monitorování přepravy zvířat - vzdálená kontrola a dokladování cesty včetně podmínek v přepravním prostoru.

Řešení jsme vyvinuli pro potřeby přepravy zvířat a jiného materiálu (např. potraviny), kde je kromě polohy vozidla potřeba sledovat i teplotu a případné otevření přepravního prostoru. Naše řešení splňuje všechny požadavky nařízení EU č. 1/2005, které je třeba dodržovat od 1. 1. 2007.

Jak vám pomůžeme?

 • Systém dokáže sledovat trasy a přepravní podmínky pro vozidla přepravující živá zvířata (od 1. 1. 2007 pro vozidla nově uvedená do provozu, od 1. 1 2009 pro všechna vozidla).
 • Systém kontroluje teplotu přepravního prostoru, čas a dodržování povinných zastávek a dalších parametrů přepravy.
 • Uchování záznamů minimálně po dobu 18 měsíců.

Uživatelům našeho řešení zajišťujeme udržení shody s podmínkami nařízení EU č. 1/2005.

Kde řešení využijete?

Řešení je vhodné pro přepravy, které se musí řídit nároky nařízení EU 1/2005. Hlavní skupinou zákazníků jsou tedy dopravci převážející živá zvířata a výrobci příslušných nástaveb pro vozidla. Vytvořený systém můžete úspěšně použít i v dalších případech, kdy potřebujete sledovat stav přepravního prostoru (teplota a další parametry).

Jak řešení funguje?

Řešení je založeno na službě SHERLOG Trace, která je rozšířena o:

 • 3 čidla teploty umístěná v přepravním prostoru
 • Čidla otevření nákladového prostoru
 • Případné sledování odpojení přívěsu
 • Reporty plnění přepravních podmínek
 • Zobrazení přepravních podmínek na trase pomocí mapového podkladu
 • Výstrahy při dosahování limitních hodnot stanovených nařízením EU
 • Garanci dostupnosti dat minimálně po dobu tří let včetně zajištění archivace, zálohování a obnovy dat Použitá jednotka měří teplotu v rozsahu -45 až +150 °C s rozlišením 1 °C a přesností lepší než 0,5 °C. Sledovat lze stav 4 digitálních vstupů.
Náklad může být pod trvalým dohledem, tj. data se přenášejí jak během stání, tak během jízdy. Jednotka data včetně aktuální polohy vozidla ihned přenáší na portál, na kterém můžete zjištěné údaje on-line sledovat, interpretovat a reportovat.

Chcete poradit?
Spojte se s námi

Kdo využívá našich služeb

SecarTrack GPS

Partnerská společnost SecarStar provozuje v Chile pod vlastní značkou SecarTrack elektronickou…

Zjistit více

TPCA Czech, s.r.o.

Společnost TPA Czech, s.r.o. využívá služeb SHERLOG Trace u všech referentských vozidel. Během…

Zjistit více

PHILIP MORRIS ČR, a.s.

Tabáková společnost PHILIP MORRIS ČR, a.s. osadila jako jedna z prvních v ČR svá vozidla…

Zjistit více

ŠKODA AUTO, a.s.

Monitoring SHERLOG Trace zajišťuje pro ŠKODA AUTO, a.s. bezpečnou distribuci zboží po celé jejich…

Zjistit více